• Europejski Dzień Języków 27.09.2022

• 27 września świętowaliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków.

Znów zrobiło się bardzo kolorowo, smacznie i wesoło.

Na lekcjach języków obcych uczniowie podawali podstawowe informacje o różnych krajach, przybliżali ich kulturę i tradycję, typowe potrawy i zwyczaje. Uczyli również innych podstawowych zwrotów, występowali w strojach noszonych w danym kraju czy wcielali się w postacie z nim kojarzone.

Zapraszamy na następny Dzień Języków za rok!

Galeria zdjęć

• Promocja naszej szkoły i przedszkola na odpuście parafialnym par. bł. Władysława 22.09.2022

•

Katolicka szkoła i przedszkole skorzystały z odpustu parafialnego, aby podzielić się ze społecznością naszej parafii radością, że tworzymy prawdziwą wspólnotę dzieci, rodziców i nauczycieli w naszych placówkach.

Wręczaliśmy więc podchodzącym do nas dzieciom i  rodzicom balony z helem z logo naszych placówek, aby pokazać, że nasza droga jest ciągle "ku górze". Malowaliśmy buzie chętnych dzieci i robiliśmy na rękach radosne tatuaże za pomocą farbek i brokatu. Skręcaliśmy zwierzątka i roślinki z długich baloników. Wreszcie rozdawaliśmy ulotki, na których chwaliliśmy się, co u nas jest dobrego (oczywiście wszystko ad maiorem Dei gloriam). Byliśmy dumni mogąc paradować w koszulkach ogłaszających, że jesteśmy uczestnikami naszej społeczności szkolnej i przedszkolnej. A na chwilę zawitał do nas nawet Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz wyraźnie zainteresowany otrzymaniem artystycznie skręconego balonika.

Tłoczno było przy wszystkich stoiskach przez cały czas, aż skończył się hel i baloniki, a malarze tatuaży i buziek dziecięcych zostali porwani przez zniecierpliwioną i głodną resztę swoich rodzin na obiad.

Wszystko to było możliwe dzięki połączonym siłom dzieci, rodziców, nauczycieli i wszystkich naszych przyjaciół.

Szczególnie dziękujemy

- wszystkim, którzy wcześniej przygotowali naszą promocję i rozłożyli nasze stanowiska robocze oraz koordynowali prace różnych zespołów

- wszystkim, którzy nadmuchiwali i rozdawali balony oraz artystycznie je skręcali

- wszystkim, którzy malowali twarze i tatuaże

- wszystkim uczniom, którzy z wielkim zaangażowaniem rozdawali ulotki i baloniki

A pod spodem jest link do galerii zdjęć z naszego eventu:

Galeria zdjęć

• Przedstawienie "Wesoła Szkoła" wg bajek Jana Brzechwy

• Dużo radości i wesołej zabawy dostarczyło młodszym klasom przedstawienie przygotowane przez szkolne koło teatralne. W czwartek (22.09) klasy 0-4 oglądały widowisko zatytułowane „Wesoła szkoła”, na które złożyły się głównie bajki Jana Brzechwy w ciekawej aranżacji muzycznej. Spektakl traktował o potędze wyobraźni, która nie zna granic i nawet szkolną klasę może przekształcić w piękną łąkę, jezioro, a nawet arenę cyrkową.

A efekt możemy oglądać na zdjęciach.

• Szkolny Dzień Integracji - sobota 17.09.2022

• Serdecznie dziękujemy wszystkim - Nauczycielom, Rodzicom, Dzieciom, a szczególnie Wolontariuszom oraz Pracownikom Szkoły, którzy współtworzyli nasz Dzień Integracji Szkolnej.

Dzień integracji rozpoczęliśmy od wspólnej Mszy Świętej. Mogliśmy zobaczyć co nas łączy, co charakteryzuje naszą wspólnotę szkolną.

To schola, którą tworzą rodzice i dzieci, to tańczące bielanki, zaangażowani rodzice, kazania księdza Marcina i jego słynne okulary, które pomagają patrzeć z miłością oraz dzieci które z radością dają się wyciągać z ławek.

Po mszy świętej w kościele, w szkole czekało na nas mnóstwo atrakcji. Hitem jak zwykle była loteria fantowa, do której ustawiła się dłuuuga kolejka. W tym roku dochody z loterii fantowej przeznaczymy na zaproszenie do szkoły iluzjonisty.

Oprócz loterii można było sprawdzić się w grach logicznych i planszówkach, poćwiczyć talenty plastyczne na zabawie plastycznej, pograć w unihokeja, pointegrować się rodzinnie w świetlicy na tańcach i zabawach integracyjnych, no i oczywiście w międzyczasie raczyć się kawą, herbatą, ciastami, popcornem, goframi i innymi atrakcjami przygotowanymi, aby ciało nie ustało

Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami przez te trzy godziny - "droga do Chrystusa prowadzi przez ludzkie więzi" (ks. Krzysztof Grzywocz)

• Szkolny Dzień Integracji 17.09.2022 (sobota)

•

Zapraszamy serdecznie na nasz Szkolny Dzień Integracji 17.09.2022 (sobota):

10.00 - Msza Święta w kościele bł. Władysława

11.00 - różne atrakcje na terenie naszej szkoły (lub niektóre przed wejściem, jesli będzie pogoda)

- zabawy integracyjne dla rodzin w świetlicy

- loteria fantowa w sali klasy 3

- bufet w sali klasy 7

- rodzinne gry sportowe na sali gimnastycznej lub przed szkołą

- zabawa plastyczna w sali klasy 4

- planszówki i zagadki matematyczne w sali klasy 6

Serdecznie zapraszamy!

• Zaproszenie do szkolnej scholi

• W naszej szkole działa schola „Con Spirito” .

Zapraszamy uczniów klas 3 - 7 do wspólnego muzykowania.

Zajęcia w roku szkolnym odbywają się w czwartki w godzinach 15.00-15.45

• Msza na początek roku szkolnego 2022/23

• Rozpoczęliśmy Mszą Świętą nowy rok szkolny 2022.

Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w naszej Mszy - dzieciom, licznie zgromadzonym rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za wspólną modlitwę.

Dziękujemy także tym, którzy czynnie włączyli się do liturgii - czytającym, bielankom, ministrantom, szafarzom.