• PROMOCJA NASZEJ PATRONKI W PAR. BŁ. WŁADYSŁAWA I WOLONTARIAT MISYJNY

• 22 października do parafii bł. Władysława z Gielniowa (gdzie mieści się nasza szkoła) zaprosiliśmy księdza odpowiedzialnego w Warszawie za wolontariat misyjny Salvator, do którego należała nasza Patronka oraz świeckich wolontariuszy wyjeżdżających na misje.

Przez całą niedzielę ks. Dominik opowiadał podczas homilii o Helenie Kmieć i możliwości zaangażowania świeckich w działalność misyjną, a dzieci z naszej szkoły pomagały przy stoisku misyjnym i rozdawały ulotki opowiadające o naszej Patronce i wolontariacie misyjnym.

Byliśmy bardzo szczęśliwi mogąc przekazywać ludziom misję i przesłanie, którą żyła i realizowała nasza Patronka i realizuje dalej, bo przecież "misja Heleny trwa", jak mówił ks. Dominik.

• Mamy to! Samorząd Uczniowski wybrany!

• Po szkolnej kampanii wyborczej i odbytych wyborach poznaliśmy wreszcie skład Samorządu Szkolnego na rok 2023-24.

Przed wami:

Przewodnicząca Szkolnego Samorządu:

Katarzyna (kl. 8 )

Wiceprzewodnicząca Szkolnego Samorządu:

Franciszka (kl.8 )

Członkowie Szkolnego Samorządu:

Nina (kl.8 )

Stanisław (kl.8 )

Stanisław (kl.7)

Wiktoria (kl.4)

Gratulujemy !

• Rodzinny wyjazd do Porszewic w ramach formacji szkolno-przedszkolno-rodzinnej 7-8.10.2023

• W weekend na początek października rodzice i dzieci wraz z księdzem i trojgiem nauczycieli w ramach szkolno-rodzinnej formacji wybrali się na sobotę i niedzielę do Porszewic.

Było super!

Jedno z małżeństw ze wsparciem ks. Marcina poprowadziło warsztaty dla małżonków, nauczyciele-animatorzy wraz z wolontariuszami z klas starszych zorganizowali czas dla dzieci w trakcie warsztatów małżeńskich dla rodziców, wieczorem dzieci pod kierunkiem pani Małgosi Witeckiej przygotowały grę dla rodziców, a w niedzielę tatusiowie zorganizowali grę dla mam z dziećmi.

Gra przygotowana przez tatusiów była odlotowa - mamy z dziećmi konstruowały łuki i potem strzelali z nich, rozpalali ognisko survivalowo, rozpoznawali tropy zwierząt, wbijali gwoździe i piłowali drzewa różnymi piłami, poznawali eksperymenty fizyczno-chemiczne, wreszcie byli egzaminowani z historii wynalazków i znajomości kultury.

W ramach wyjazdu także dwie nasze uczennice otrzymały promocję na pełnoprawne bielanki.

Dziękujemy jeszcze raz wszystkim rodzicom, rodzinom, nauczycielom i szkolnym wolontariuszom dzięki którym mogliśmy tak pięknie spędzić ten czas!

Na następny taki weekend zapraszamy 2-3 marca 2024 do Żdżar.

• Wizyta w Ministerstwie Cyfryzacji

• 5 października klasa 4 wraz z nauczycielem informatyki i wychowawcą uczestniczyła w lekcji pokazowej w Ministerstwie Cyfryzacji w ramach projektu Laptop dla 4-klasisty