• Opis projektu

• Katolicka Szkoła Podstawowa im. Heleny Kmieć FNRR realizuje projekt pt. „Na ścieżce rozwoju – mobilności kadry Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Heleny Kmieć FNRR” (Nr 2022-2-PL01-KA122-SCH-000092513), który jest współfinansowany przez Unię Europejską.

Okres realizacji projektu: 1.05.2023 – 30.04.2024 r.

Projekt zakłada podniesienie kompetencji zawodowych kadry pedagogicznej i efektywności pracy Katolickiej Szkoły Podstawowej w Warszawie, między innymi poprzez podniesienie kompetencji kadry w zakresie stosowania TIK, rozwój kreatywności i innowacyjności nauczycieli w obszarze metodyki nauczania oraz rozwój międzynarodowego wymiaru kształcenia i wymiany dobrych praktyk w zakresie pracy integracyjnej i włączeniowej.

W osiągnięciu powyższych celów pomoże organizacja zagranicznych kursów dla kadry Katolickiej Szkoły Podstawowej (15 osób) wraz z wsparciem przygotowawczym w okresie od 1-05-2023 do 30-04-2024 r.

Wyjazd będzie trwał 14 dni (12 dni pobytu, 2 dni podróży).

Planowany termin wyjazdu: 14.08.2023 – 28.08.2023 r.

W projekcie zaplanowano realizację kursów szkoleniowych:

1. Kreatywność i innowacyjność w nauczaniu i uczeniu się dla dobra klasy.

2-1. Cyfrowa klasa: jak zintegrować narzędzia ICT z prowadzeniem zajęć w klasie.

2-2. Włączenie metody pracy integrującej.

Zaplanowano również program kulturowy i wsparcie przed wyjazdem w postaci zajęć kulturowych, zajęć z języka angielskiego oraz cykl spotkań organizacyjnych związanych z wyjazdem. Dodatkowo zostaną wdrożone działania ewaluacyjne i wydarzenia upowszechniające rezultaty.

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie.