Witaj na stronie

Katolickiej Szkoły Podstawowej

im. Heleny Kmieć

Fundacji Na Rzecz Rodziny

Jesteśmy niepubliczną szkołą katolicką, która istnieje od 1 września 1999 r. Mamy uprawnienia szkoły publicznej. Spełniamy wszystkie związane z nimi wymagania kadrowe i  programowe. Posiadamy dekret J.E. Księdza Kardynała Józefa Glempa, ówczesnego biskupa Archidiecezji Warszawskiej, uznający szkołę za katolicką.

Naszą patronką jest Helena Kmieć (1991-2017). Dziewczyna pełna pasji, ciekawa życia, wszechstronnie uzdolniona, pracowita, kochająca życie i szeroko rozumianą posługę na rzecz na innych. Była m.in. uczennicą Katolickich Szkół w Libiążu (szkoły podstawowej, gimnazjum, liceum) oraz w Leweston School w Sherborne w Wielkiej Brytanii (tam zdała maturę), jak również wolontariuszką Wolontariatu Misyjnego Salvator (więcej informacji w zakładce: Nasza patronka).

Zajęcia w szkole rozpoczynamy się o godz. 8:30. W klasach początkowych (O‑III) oprócz zajęć edukacji wczesnoszkolnej prowadzonych przez wychowawcę odbywają się lekcje języka angielskiego (w kl. O-III: po 3 godz. tygodniowo, w kl. IV-VIII: po 4) oraz religii (2 godziny tygodniowo) i edukacji muzycznej. Od klasy VI uczniowie uczą się języka niemieckiego ‑ jako drugiego języka obcego ‑ w wymiarze po 2 godz. tygodniowo.

Uczymy dzieci logicznego i kreatywnego myślenia m.in. podczas zajęć z wykorzystaniem gier logicznych (np. szachy, brydż).

Prowadzimy zajęcia w różnych formach, m.in. podczas szkolnych wyjść do edukacyjnie ciekawych miejsc, a także kilkudniowych wyjazdów szkolnych i klasowych. Jest to czas praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy oraz integracji społeczności klasowej i szkolnej.

Po lekcjach prowadzimy liczne zajęcia dodatkowe: koła artystyczne (plastyczne, muzyczne), sportowe, językowe (polonistyczne, języka angielskiego), przyrodnicze, historyczne, matematyczne, informatyczne, teatralne itp. Mogą brać w nich udział wszyscy chętni uczniowie (bez dodatkowych opłat).

Wszystkie zajęcia odbywają się w mało licznych grupach, dzięki temu łatwo jest nam zapewnić indywidualne podejście do każdego ucznia.

Nasi wychowankowie chętnie uczestniczą w różnych konkursach wewnętrznych i zewnętrznych, zdobywają liczne nagrody. Mamy laureatów kuratoryjnych konkursów przedmiotowych.

Świetlica szkolna czynna jest od godz. 7:30 do 17:00 i zaprasza wszystkich chętnych uczniów z klas młodszych. Wychowawcy proponują różne ciekawe zajęcia.

Uczniowie podczas pobytu w szkole mogą zjeść obiad. Po uzgodnieniu z rodzicami istnieje możliwość odrabiania lekcji.

W szkole zatrudniony jest pedagog, psycholog, logopeda, reedukator. Współpracujemy także z poradniami psychologiczno-pedagogicznymi i specjalistycznymi. W miarę potrzeb nasi uczniowie mogą korzystać ze specjalistycznej pomocy psychologicznej.

Nauczanie i wychowanie w naszej szkole oparte jest na zasadach i wartościach katolickich. Nad rozwojem duchowym czuwa Ksiądz Prefekt wraz z panią katechetką oraz wychowawcami. Jedną z form służącą temu rozwojowi są szkolne oraz rodzinne wyjazdy rekolekcyjno-integracyjne i spotkania formacyjne dla chętnych w czasie roku szkolnego. W okresie wakacji zainteresowanym rodzinom naszej szkoły oferujemy tygodniowy wyjazd (w góry) z  Ks. Prefektem. Uczniowie mogą również uczestniczyć w koloniach letnich organizowanych corocznie przez naszą Fundację.

• zajęcia lekcyjne od godz. 8:30
              • świetlica w godz. 7:30 – 17:00
              • obiady (catering)
              • pedagog
              • psycholog
              • logopeda
              • reedukator
              • Ksiądz Prefekt
              • liczne zajęcia dodatkowe (w ramach opłat czesnego)
              • mało liczne grupy
              • wysokie wyniki nauczania
              • udział – z sukcesami – w konkursach zewnętrznych i wewnętrznych

Warto dołączyć do naszej Wspólnoty szkolnej.

Przyjdź, zobacz, pozostań z nami. Zapraszamy.

ZOBACZ >>>>> 3_KSP_spacer_po_szkole_-_prezentacja.pptx