• Lekcja chemii w naszej szkole

• Konstruujemy i modelujemy przy pomocy długopisów 3D proste modele atomów, uwzględniając cząstki elementarne a także modele kulkowe cząsteczek np. wody i dwutlenku węgla.

Modelujemy też atomy i wyjaśniamy jak łącza się atomy ze sobą.

• Rekolekcje wielkopostne

• Tradycyjnie, w jednym z tygodni Wielkiego Postu wyjechaliśmy na rekolekcje wielkopostne do Popowa. W pierwszej turze, 3-dniowej, przeżywały rekolekcje klasy 6-8, w drugiej turze, 2-dniowej, klasy 3-5.

Rekolekcje to dla nas czas modlitwy i wsłuchania w Słowo Boże, które przekłada na obrazy ks. Prefekt (jak widać poniżej ), ale to także wspólne bycie (na świeżym powietrzu ), gra o krokach do miłości, Droga Krzyżowa i wiele, wiele innych rzeczy.

• Dzień bez plecaka

• DZIEŃ BEZ PLECAKA 🎒 Tak obchodziliśmy w naszej szkole pierwszy dzień wiosny. Wszyscy jesteśmy pod wrażeniem KREATYWNOŚCI NASZYCH UCZNIÓW. 💪

• Wygrana naszych uczennic w konkursie plastycznym Fundacji Hospicjum Onkologicznego

• OGROMNY SUKCES NASZYCH UCZENNIC!

Gratulujemy Marysi Miziołek i Natalii Miziołek zwycięstwa w konkursie plastycznym "Przyjaźń" Konkurs był zorganizowany przez Fundację Hospicjum Onkologicznego na Ursynowie, z którym łączy nas wolontariat "Pola nadziei".

Prace można oglądać na wystawie w Urzędzie Dzielnicy Ursynów, a niebawem trafią też, w wielkim formacie do galerii na ogrodzeniu Fundacji Hospicjum Onkologicznego.

W konkursie brała udział także Asia Dąbrowska z 4 klasy, choć nie udało się jej wejść na podium, jej także serdecznie gratulujemy wykonanej pracy!

• Wizyta u króla instrumentów

• W miniony poniedziałek - 6.03 - uczniowie klas 5 i 6 mieli okazję zobaczyć i posłuchać organów  znajdujących się w naszym kościele. Organista naszej parafii pan Paweł bardzo ciekawie opowiadał o ich budowie. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję zajrzeć do szafy organowej, w której znajdują się wszystkie piszczałki. Na koniec prezentacji uczniowie wysłuchali krótkiego koncertu. Pan Paweł wybrał utwory,które pokazywały ogromne możliwości tego instrumentu. Spośród wszystkich instrumentów organy mają najbardziej skomplikowany i rozbudowany mechanizm, a co za tym idzie wspaniałe możliwości brzmieniowe i ekspresyjne. Zatem zasłużenie nazywane są królem instrumentów w świecie muzyki.