• Figury geometryczne wokół nas

• Projekt dofinansowała Fundacja mBanku

Projekt „Figury geometryczne wokół nas” zbliża się do końca. Uczniowie wykonali EKObudowle geometryczne z materiałów podlegających recyklingowi np. kartony, rolki do papieru, pudełka po lekach, herbatach Itp. a z nich powstała makieta miasteczka. Przyrost umiejętności i wiedzy z geometrii widać po wynikach testu końcowego i porównaniu ich z testem wstępnym. Już zaczęliśmy ostatni i najbardziej ekscytujący punkt programu, czyli konkurs na plakat przedstawiający świat z figur. Dziękuję uczestnikom projektu za przygotowanie wystawy. Ponumerowane prace konkursowe wiszą na holu klas 4-6. Oprócz 1, 2 i 3 miejsca zostanie wyłoniony zwycięzca publiczności przez głosowanie społeczności szkolnej. Z entuzjazmem czekamy na ogłoszenie wyników konkursu i zwycięzców.

• PROMOCJA NASZEJ PATRONKI W PAR. BŁ. WŁADYSŁAWA I WOLONTARIAT MISYJNY

• 22 października do parafii bł. Władysława z Gielniowa (gdzie mieści się nasza szkoła) zaprosiliśmy księdza odpowiedzialnego w Warszawie za wolontariat misyjny Salvator, do którego należała nasza Patronka oraz świeckich wolontariuszy wyjeżdżających na misje.

Przez całą niedzielę ks. Dominik opowiadał podczas homilii o Helenie Kmieć i możliwości zaangażowania świeckich w działalność misyjną, a dzieci z naszej szkoły pomagały przy stoisku misyjnym i rozdawały ulotki opowiadające o naszej Patronce i wolontariacie misyjnym.

Byliśmy bardzo szczęśliwi mogąc przekazywać ludziom misję i przesłanie, którą żyła i realizowała nasza Patronka i realizuje dalej, bo przecież "misja Heleny trwa", jak mówił ks. Dominik.

• Mamy to! Samorząd Uczniowski wybrany!

• Po szkolnej kampanii wyborczej i odbytych wyborach poznaliśmy wreszcie skład Samorządu Szkolnego na rok 2023-24.

Przed wami:

Przewodnicząca Szkolnego Samorządu:

Katarzyna (kl. 8 )

Wiceprzewodnicząca Szkolnego Samorządu:

Franciszka (kl.8 )

Członkowie Szkolnego Samorządu:

Nina (kl.8 )

Stanisław (kl.8 )

Stanisław (kl.7)

Wiktoria (kl.4)

Gratulujemy !

• Rodzinny wyjazd do Porszewic w ramach formacji szkolno-przedszkolno-rodzinnej 7-8.10.2023

• W weekend na początek października rodzice i dzieci wraz z księdzem i trojgiem nauczycieli w ramach szkolno-rodzinnej formacji wybrali się na sobotę i niedzielę do Porszewic.

Było super!

Jedno z małżeństw ze wsparciem ks. Marcina poprowadziło warsztaty dla małżonków, nauczyciele-animatorzy wraz z wolontariuszami z klas starszych zorganizowali czas dla dzieci w trakcie warsztatów małżeńskich dla rodziców, wieczorem dzieci pod kierunkiem pani Małgosi Witeckiej przygotowały grę dla rodziców, a w niedzielę tatusiowie zorganizowali grę dla mam z dziećmi.

Gra przygotowana przez tatusiów była odlotowa - mamy z dziećmi konstruowały łuki i potem strzelali z nich, rozpalali ognisko survivalowo, rozpoznawali tropy zwierząt, wbijali gwoździe i piłowali drzewa różnymi piłami, poznawali eksperymenty fizyczno-chemiczne, wreszcie byli egzaminowani z historii wynalazków i znajomości kultury.

W ramach wyjazdu także dwie nasze uczennice otrzymały promocję na pełnoprawne bielanki.

Dziękujemy jeszcze raz wszystkim rodzicom, rodzinom, nauczycielom i szkolnym wolontariuszom dzięki którym mogliśmy tak pięknie spędzić ten czas!

Na następny taki weekend zapraszamy 2-3 marca 2024 do Żdżar.

• Wizyta w Ministerstwie Cyfryzacji

• 5 października klasa 4 wraz z nauczycielem informatyki i wychowawcą uczestniczyła w lekcji pokazowej w Ministerstwie Cyfryzacji w ramach projektu Laptop dla 4-klasisty

• Turniej międzyszkolny

• We wtorek 19 września rozegraliśmy turniej między dwoma szkołami - naszą i bliźniaczą szkołą naszej Fundacji KSP nr 109 FNRR z Młocin.

Pierwszy mecz odbył się między klasami 1-3, bardzo zacięta walka. Mecz zaczęliśmy naszą przewaga ale do końca pierwszej połowy przeciwnik wyrównał wynik. W drugiej połowie niestety przeciwnik strzela dwie bramki, a my jedną i finalnie przegrywamy 3:4.

Koszykówka dziewczyn 4-8 - zdecydowana przewaga przeciwniczek, w trakcie meczu mieliśmy dużo sytuacji niewykorzystanych pod koszem. Przegrywamy ;(

Ostatni mecz bardzo zacięty. Świetna praca obrony i bramkarza, prowadziliśmy cały mecz, niestety w końcówce ulegamy przeciwnikowi 4:6 - druga połowa odbyła się w deszczu ale zawodnikom nie przeszkadzało to w kontynuowaniu gry.

Gratulujemy zaangażowania oraz walki w każdej minucie meczu, wszyscy zawodnicy zostawili serce na boisku. Kibicom dziękujemy za głośny doping i wsparcie Dziękujemy naszym współzawodnikom ze szkoły na Młocinach i szykujemy się na rewanż!

• Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

• Zapraszamy

na uroczyste rozpoczęcie nowego

roku szkolnego 2023/2024

w poniedziałek 4 września

godz. 11 – Msza święta

po niej spotkanie z Wychowawcą

Świetlica szkolna będzie czynna od wtorku 5 września

w godz. 7:30 – 17:00

• KONKURS POEZJI

• Gratulujemy!!! Nasi uczniowie odnieśli duży sukces w XX Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Polskiej Poezji Patriotycznej "Witaj majowa jutrzenko".

Uroczysta Gala kończąca odbyła się w czwartek, 11 maja br. w budynku Katolickiej Szkoły Podstawowej im. ks. Piotra Skargi w Warszawie. Uczniowie odebrali zasłużone puchary, dyplomy i nagrody.

I miejsce zdobyła Maria K. - uczennica VIII kl. 🥇

Wyróżnienie otrzymał Mikołaj O. - uczeń VIII kl. 🏅

Wśród finalistów znalazły się: Katarzyna H., Antonina Ch. Maria M.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!!!

• Konkurs Rhymes and Songs Festival

• W poniedziałek, 15 maja, odbyła się gala finałowa XVII Konkursu Wierszy i Piosenek Tematycznych w Języku Obcym Rhymes and Songs Festival.

Laureatkami tego konkursu zostały trzy uczennice z naszej szkoły, uzyskując :

1. miejsce Franciszka P. z klasy 7

2. miejsce Maria W. i Maria K. z klasy 8.

Laureatkom gratulujemy!!!

Zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku!